Komplexní řešení technologie budov

Elektroinstalace

Komplexní elektroinstalace pro všechny budovy

Navrhujeme, dodáváme a realizujeme komplexní řešení slaboproudých a silnoproudých technologií pro výstavbu a rekonstrukci všech typů budov a domů. V oblasti elektroinstalací se pohybujeme od samého počátku firmy, můžeme se tedy pyšnit stovkami spokojených zákazníků. Nezaměřujeme se pouze na určitý typ budov, činnosti v této oblasti provádíme v bytových domech, rodinných domech, komerčních budovách, státní správě, průmyslových komplexech atd.

Naší snahou je realizace nejvhodnějších řešení zaměřených především na úsporu provozních nákladů, bezpečnost osob a maximální efektivitu finálního výsledku.

Samozřejmostí je také záruční a pozáruční servis.

Proč se na nás obrátit

Odbornost a profesionalita

Více než 26 let zkušeností, stovky spokojených zákazníků, zkušení a pravidelně proškolovaní zaměstnanci

Komplexní služby na klíč

Zajistíme pro instalaci vše potřebné, od návrhu, přes realizaci, až po revizi a pravidelný servis

Úspora, bezpečnost a efektivita

Naší snahou je realizace zaměřená na úsporu provozních nákladů, bezpečnost osob a maximální efektivitu výsledku

Profesionální servis a údržba

Provádíme záruční i pozáruční servis našimi pravidelně proškolovanými zaměstnanci

Individuální přístup

Každý objekt je jedinečný, stejně jako potřeby jeho obyvatel, a proto ke každé zakázce přistupujeme individuálně

Kvalitní a prověřené značky

Nabízíme pouze kvalitní a námi prověřené značky materiálů a produktů za nimiž si stojíme

Silnoproud

Silnoproudá elektroinstalace.

K tomu, aby byla budova funkční, komfortní, bezpečná a v neposlední řadě také energeticky úsporná, je důležité mít vše pod kontrolou. Pro zajištění těchto vlastností je zapotřebí vysoce kvalitní elektroinstalace. Je důležité, aby byly veškeré rozvody v symbióze.

Klasická elektroinstalace je prováděna silovými kabely a zvolenému typu instalace následně odpovídá složení a velikost rozvaděčů.

Rozvody pro inteligentní budovy.

Zatímco klasická elektroinstalace je prováděna pouze silovými kabely, elektroinstalace pro inteligentní budovy je prováděna s podporou datového rozvodu. Zvolenému typu instalace následně odpovídá složení a velikost rozvaděčů. U některých stávajících budov je problém provedení nové inteligentní instalace pro zvýšení úspor energie. Jedním z možných řešení pro zajištění racionálnějšího využívání energie je u takovýchto objektů úprava rozvoden.

Úsporné osvětlení.

Původní osvětlovací soustavy, často nesplňují hodnoty osvětlení pracovišť požadované novými normami. Je to dáno samozřejmě dobou instalace soustavy a tehdy platnými požadavky na osvětlení. Moderní požadavky jsou mnohem přísnější, hladiny osvětlenosti a rovnoměrnosti jsou vyžadovány vyšší.

Moderní svítidla používají efektivnější zdroje a využívají moderní optické systémy z materiálů, které před několika lety nebyly vůbec k dispozici. Optický systém je vždy optimalizován k příslušnému světelnému zdroji. Při použití stmívatelných předřadníků lze stmívat i zářivkové trubice a tím, ve spojení s čidly a řídící elektronikou, lze dosáhnout dalších úspor.

Bleskosvody.

Bleskosvod slouží k ochraně staveb, lidí a zvířat před blesky, tedy atmosférickým přepětím vytvářeným bouří. Bleskosvod v podstatě vytváří „ochranný štít“, který zachytí značnou část energie blesku, kterou svede do země. Bleskosvodová provedení pro jednotlivé objekty se liší v závislosti na takzvané ochranné hladině podle požadované účinnosti.

Ohřev okapů.

Přinášíme vám řešení problémů s ledovkou před vchodem do domu a zamrzlými okapy, ze kterých mohou viset nebezpečné rampouchy. Řešení tkví v instalaci speciálních elektrických topných kabelů a rohoží.

Slaboproud

Inteligentní systémy.

S pomocí inteligentního systému SYNAPP ze jednoduše, pohodlně a uceleně řídit celou komerční budovu, nebo domácnost. Jedná se o centrální řízení celého objektu a jeho jednotlivých místností z hlediska úspory energií, zvýšení bezpečnosti osob a majetku, úspory firemních nákladů atd.

Systém sdružuje veškeré řídící a kontrolní systémy domu a je také schopen ovládat libovolná zařízení. Víme, že je každá budova jedinečná a z hlediska nákladů na energii jinak náročná. Na základě toho vyvinulo naše vývojové oddělení software, který se ihned po instalaci začne přizpůsobovat konkrétní budově.

Měření a regulace (MaR).

Pomocí regulace lze dosáhnout velkých úspor při nízkých investičních nákladech. Díky dobré regulaci lze snížit provozní náklady bez velké počáteční investice. Ušetřit můžeme nejen u vytápění a osvětlení, ale také u spotřeby elektrické energie, ohřevu teplé užitkové vody, provozu zařízení a strojů, atd.

Samotné regulaci předchází měření spotřeby energie. Je totiž velmi důležité přesně stanovit, kde nám energie utíká a z jakého důvodu. V naší firmě se vždy snažíme najít to nejlepší řešení, které nezatíží peněženku a přinese rychlé a viditelné úspory.

Činností v oboru měření spotřeby a následné regulace se naše firma zabývá již od roku 1994. Naším autorizovaným partnerem v této sféře je firma Honeywell spol. s.r.o.

Elektronické zabezpečovací systém (EZS).

Díky neustále se zvyšující kriminalitě je nutné chránit sebe a samozřejmě i svůj majetek. Jednou z možností, jak provést zabezpečení firmy, obchodu, rodinného domu, chalupy, bytu, či jiného objektu je použití elektronického zabezpečovacího systému (EZS). Nabídka těchto systémů se stále rozšiřuje a je i finančně dostupnější, než tomu bylo před lety. Ochrana majetku před poškozením, neoprávněným vniknutím, či vloupáním nebyla nikdy jednodušší.

Elektronická požární signalizace (EPS).

Systém elektronické požární signalizace (EPS) slouží k včasné identifikaci a lokalizaci požáru. Oheň je detekován již v počátcích svého vzniku, čímž můžeme zabránit ztrátě lidských životů nebo velkých materiálových ztrát.

Kamerový systém (CCTV).

V dnešní době se kamerové systémy stejně jako zabezpečovací systémy, stávají nedílnou součástí ostrahy nejrůznějších objektů. Systém může monitorovat jak prostor uvnitř budov, tak venkovní prostranství. Dohled nad vaším majetkem, nebo chodem firmy, nebyl nikdy jednodušší.

Elektronická požární signalizace (EPS).

Víme, že je pro Vás důležitá ochrana osobního majetku. Proto nabízíme k našim sestavám domovní dorozumívací techniky Czechphone®, nebo i samostatně pro potřeby firem, bezkontaktní přístupový systém. Prostřednictvím systému může dojít k zamezení vstupu neoprávněným osobám do jakýchkoli zvolených prostor. Systém je schopen zobrazit aktuální přehledy o vstupech a odchodech. Kromě panelových a rodinných domů je jeho použití rovněž velmi vhodné pro společné sklepy, kanceláře, sklady, tělocvičny, učebny, dílny apod.

Domácí dorozumívací technika Czechphone.

Pod obchodní značkou Czechphone vyvíjíme a vyrábíme rozsáhlý sortiment produktů z oblasti bytových komunikačních systémů, přístupových systémů apod. Na trhu působíme od roku 1991 a vlastní výrobu a vývoj realizujeme už od roku 1997.

Naše produkty jsou vyvíjeny ve spolupráci s odborníky. Tato spolupráce zajišťuje implementaci nejnovějších technologií z oblasti elektroniky a informatiky do našich produktů. Při vývoji je kladen maximální důraz na kvalitu, použitelnost a snadnou instalaci.

Naše systémy prodáváme, ale také montujeme. Více informací o jednotlivých systémech se dozvíte na adrese: www.czechphone.cz

Datové sítě / strukturovaná kabeláž

Datová síť vytváří komunikační základnu jak pro data, tak pro komunikaci. Stavby jsou datovou sítí vybavovány plošně, to znamená, že místa pro připojení jsou i tam, kde se momentálně nevyužívají. Každá místnost může být vybavena libovolným počtem přípojek podle předpokládaného počtu osob, či instalované techniky v daném místě.

Datové kabely individuálně spojují pracovní místa komunikačního systému s centrálním rozvodným uzlem, kde jsou připojeny zdroje komunikačních služeb.

Anténní a satelitní zařízení.

Provádíme montáže a opravy anténních a satelitních zařízení do rodinných domů, vícebytových domů, rekreačních i nebytových objektů

Také odkládáte výměnu elektroinstalace?

Původní elektroinstalace v panelových a bytových domech často způsobuje poruchy a havárie. Zařízení, které nějakým způsobem funguje a plní svůj účel, nemáme všeobecně potřebu měnit. V případě zastaralé elektroinstalace, která už má svou životnost dávno za sebou, je ale potřeba mít se obzvlášť na pozoru. Elektroinstalace v původní výstavbách není provedena dle aktuálně platných norem (ČSN 33 3200 z roku 1994) a pravidelné revize, které bohužel nejsou povinné, jsou často opomíjené.

Zastaralá elektroinstalace působí řadu problémů a tím nemáme na mysli pouze neustálé vypadávání „pojistek”, které nedokážou plnit současné požadavky obyvatel domu. Problém je především v původních hliníkových vodičích, jejichž užívání se může vymstít.

Největším negativem hliníkových vodičů je výrazná náchylnost k oxidaci, jejímž vlivem vnitřní hliníkové jádro takzvaně „ubývá“. Tento jev způsobuje časem povolené spoje, čímž dochází k přechodovému odporu, nadměrnému zahřívání a následně stačí jen málo a dojde k požáru. Ročně je evidováno několik stovek požárů v bytových domech a na vině bývá velmi často zastaralá elektroinstalace.

Nová elektroinstalace přináší řadu výhod a nové možnostiNová elektroinstalace řeší všechny problémy a neduhy původních hliníkových rozvodů. Navíc umožňuje připojení stále oblíbenějších indukčních desek a klimatizačních jednotek v bytech.

Při realizaci nových rozvodů, a tudíž při jedné práci můžete využít také možnost rekonstrukce datových sítí, televizních rozvodů, domovních telefonů, nebo instalace kamerového systému, bezpečnostního přístupového systému do sklepních prostor apod.

Řešení problémůNevíte, jak začít problém řešit? Máte strach z dalších starostí, kterých už tak máte nad hlavu? Bojíte se, že to bude až příliš drahé? Tak to ale být nemusí. S rekonstrukcemi elektroinstalací v panelových a bytových domech máme letité zkušenosti. Naši technici vše zdarma prohlédnou a navrhnou možná řešení. Pokud budete s některým z řešení souhlasit, vypracujeme cenovou nabídku, odprezentujeme ji na schůzi vašeho domu, vyhotovíme potřebný projekt a ve finále provedeme odbornou montáž.